Mobilna wieża monitorująca – zaawansowana technologia ochrony

ZAAWANSOWANA TECHNOLOGICZNIE WIEŻA zapewniająca monitorowanie wizyjne wszelkiego rodzaju obiektów. Wyposażona w: kamery (termowizyjne), kamery IP z analityką obrazu, głośnik oraz reflektor o bardzo dużej mocy. Konfiguracja mobilnej wieży monitorującej może być dostosowana do oczekiwań klienta. Wszystkie wymienione elementy zamontowane są na specjalnie przystosowanym do tego uchwycie, który wysuwa się na wysokość ok. 7 metrów.
Podstawę wieży monitorującej CCTV stanowi stalowa konstrukcja zapewniająca stabilną pozycję. W jej wnętrzu znajduje się niezbędna elektronika oraz akumulator o bardzo dużej mocy.

Inteligentny monitoring wieżą CCTV do detekcji wtargnięć

Dzięki inteligentnemu oprogramowaniu, kamery na wieży monitorującej mogą wykrywać niechciane osoby lub pojazdy. Powiadomienia te mogą trafić bezpośrednio do właściciela nieruchomości i/lub Centrum Monitoringu wybranej firmy ochrony.
Wideo-weryfikacja pozwala na szybką ocenę sytuacji i podjęcie stosownej decyzji. Wysyłanie patrolu interwencyjnego jest realizowane tylko wtedy, kiedy takie działanie jest naprawdę potrzebne. Krótko mówiąc, nie tylko monitoring, ale także właściwa i szybka reakcja.

Schwytaj złodzieja na gorącym uczynku
Powiadomienia o wykryciu intruza, mogą być natychmiast przekazywane do Centrum Monitoringu. Pozwala to na niezwłoczne sprawdzenie, co tak naprawdę się dzieje.
Kiedy faktycznie dochodzi do włamania lub aktu wandalizmu, można podjąć decyzję o wysłaniu patrolu interwencyjnego i wezwaniu policji. Cała procedura alarmowa jest uruchamiana w zaledwie kilka sekund od wykrycia zdarzenia.

Mobilna wieża CCTV monitorująca korzyści:

 • Plug & Play – szybka dostawa i uruchomienie. Rozwiązanie solidne i mobilne.
 • Inteligentne oprogramowanie ostrzegające o wtargnięciu osób i pojazdów.
 • Optymalizacja – możliwość ograniczenia ochrony fizycznej i zmniejszenia liczby fałszywych alarmów.
 • Skuteczność – zwiększenie szansy na złapanie złodzieja/przestępcy.
 • Elastyczność – wyposażenie wieży monitorującej CCTV oraz lokalizacja może się zmieniać z czasem.
 • Oszczędność kosztów.
 • Uruchomienie systemu do ochrony terenu wykonuje osoba wyznaczona przez Zleceniodawcę lub wykonuje się automatycznie o wskazanej godzinie.
 • Klient otrzymuje bezpłatnie aplikację do obsługi wieży monitorującej wraz z możliwością podglądu kamer z urządzenia.
 • Wieża mobilna CCTV jest wyposażona w kamery ze wbudowanym czujnikiem ruchu oraz termowizją, która dodatkowo podwyższa poziom zabezpieczenia. W zestaw wchodzą 3 szt. kamer IP 6 mpx oraz kamera termowizyjna Saros firmy FLIR, która jest dwu funkcyjna (tzn. jest kamerą wideo oraz kamerą termowizyjną).
 • Urządzenie jest zasilane przez stałe źródło prądu 230 V lub wyjątkowych przypadkach poprzez zastosowanie paneli fotowoltaicznych.
 • Klient jest zobowiązany zapewnić utwardzony obszar ok 9m2 oraz zasilanie 230 V.
 • W celu ustawienia wieży monitorującej CCTV potrzebujemy obszar 3 × 3 metry na utwardzonym gruncie.
 • W przypadku wykrycia obecności osób nieupoważnionych, podczas uzbrojonego systemu, operator Centrum Monitorowania natychmiastowo wysyła patrol interwencyjny.
 • Każde urządzenie do monitoringu wizyjnego jest również wyposażone w głośnik, przez który operator może przekazywać informacje do osób przebywających na obiekcie jak również wzywać do opuszczenia obiektu jeśli ktoś wejdzie na teren budowy przez przypadek.
 • MOBILNA APLIKACJA DLA KLIENTA DO PODGLĄDU OBRAZU Z KAMER.
 • MOBILNA APLIKACJA DLA KLIENTA DO WYDAWANIA POLECEŃ PRZEZ GŁOŚNIK.
 • Z POZIOMU WIEŻY MONITORUJĄCEJ ZABEZPIECZAMY RÓWNIEŻ KONTENERY W SYSTEM ALARMOWY (w cenie 2 kontenery).

Mobilna wieża monitorująca kontrolowana przez patrol interwencyjny

Patrol interwencyjny wyposażony jest w środki przymusu bezpośredniego, latarki, szperacze świetlne itp.
Nasi pracownicy po przyjeździe na miejsce, wykonają obchód całego terenu, sprawdzą zamknięcia drzwi wejściowych do kontenerów, bram oraz czy na terenie nie przebywają osoby do tego nieupoważnione lub zachowujące się w sposób podejrzany.
W razie konieczności dokonają ujęcia sprawcy, powiadamiając odpowiednie służby miejskie oraz osoby wskazane w umowie z ramienia administratora obiektu.

Patrol interwencyjny ma również za zadanie oddziaływanie prewencyjne w stosunku do potencjalnych sprawców zamiaru kradzieży z włamaniem, obserwatorów obiektu oraz podnosi bezpieczeństwo obiektu i status w oczach osób postronnych.